Członek FaZe Clan wyrzucony, trzech zawieszonych - w tle rzekome oszustwo na kryptowalutę

Organizacja odcina się od kontrowersji.

  • FaZe Clan odcina się od kontrowersyjnych działań członków
  • Chodzi o promowanie kryptowaluty, której wartość drastycznie spadła

Ze względu na domniemane oszustwa na wielką skalę przy pomocy kryptowaluty, FaZe Clan wydalił ze swoich szeregów jednego z członków, a trzech zawiesił.

„Podjęliśmy decyzję o usunięciu Kaya z FaZe Clan, a także zawiesiliśmy Jarvisa, Nikana oraz Teeqo do odwołania” - czytamy w komunikacie organizacji skupionej wokół esportu, a w ostatnich latach ukierunkowanej też na tworzenie marki influencerskiej. „FaZe Clan w żaden sposób nie uczestniczył w ostatnich działaniach naszych członków w kwestii kryptowaluty. Potępiamy ich niedawne zachowanie”.

W ostatnim czasie wspomniani przedstawiciele FaZe są mocno krytykowani za promowanie kryptowaluty zwanej Save the Kids (pol. ocalmy dzieci), której wartość drastycznie spadła zaraz po wejściu na rynek, czyniąc inwestycje zainteresowanych osób stratnymi. Kay i pozostali influencerzy zachęcali swoje wielomilionowe społeczności fanów do kupna waluty, obiecując, że część dochodów trafi do organizacji charytatywnych.

26 czerwca ukazał się materiał youtubera o pseudonimie SomeOrdinaryGamers, który nazwał orędowników Save the Kids oszustami i przekonywał, że sprawie powinno przyjrzeć się FBI. Właśnie to wideo zwróciło uwagę świata na działalność Kaya i innych członków FaZe.

Kay odpowiedział na film SomeOrdinaryGamers, twierdząc, że nie podejrzewał kryptowaluty o nagłe zmniejszenie wartości.

„Promując kryptowalutę, nie miałem żadnych złych intencji. Szczerze i naiwnie wierzyłem, że wszyscy możemy tu wygrać, ale tak się nie stało” - komentował na Twitterze. „To było bardzo nieodpowiedzialne z mojej strony, by publicznie mówić o walucie, o której nie wiem zbyt wiele i która może wyrządzić więcej szkód niż pożytku”.

Wiele osób zarzuca przedstawicielom FaZe wykorzystanie techniki zwanej Pump and Dump. Oznaczałoby to, że kreowano Save the Kids na intratną kryptowalutę poprzez masowe dokonywanie zakupu przez inwestorów biorących udział w oszustwie, co spowodowało wzrost ceny. Następnie wirtualne monety sprzedano, natychmiast obniżając wartość.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami