Assassin's Creed Valhalla na PC obsługuje teraz funkcje pada od PS5

System haptyczny i adaptacyjne triggery.

  • Adaptacyjne triggery i haptyka w ACV na PC
  • Zmienia się m.in. strzelanie z łuku
  • Do działania wymagane jest przewodowe podłączenie pada

Ubisoft bez uprzedniej zapowiedzi dodał do komputerowej wersji Assassin's Creed Valhalla obsługę funkcji unikalnych dla kontrolera DualSense - haptyki oraz adaptacyjnych triggerów.

Działanie spustów podczas strzelania z łuku prezentuje poniższe nagranie. Naciskając trigger do połowy, Eivor celuje, a kiedy włożymy więcej siły, pokonując opór, wypuszcza strzałę.

Serwis WCCFTech zapewnia, że gracze na PC mogą się również cieszyć haptycznymi wibracjami, ale nie opisuje, jak dokładnie działają. Jeżeli technika jest przeniesiona wprost z PS5, to można liczyć między innymi na szczególne odczucia podczas trafiania bronią wrogów, a także w trakcie pływania.

Do działania wspomnianych funkcji wymagane jest przewodowe podłączenie pada do PC.

Ostatnio podobną „cichą” aktualizację, wprowadzającą pełną obsługę DualSense, otrzymało Metro Exodus: Enhanced Edition na PC. W przypadku produkcji 4A Games również możemy cieszyć się adaptacyjnymi triggerami i haptyką.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami