Windows 11 zmieni kolor słynnego "blue screena"

Niebieski ekran śmierci wkrótce zniknie.

Microsoft w zapowiedzianym niedawno Windows 11 wprowadzi modyfikacje do tak zwanego „blue screena” - niesławnego komunikatu o awarii systemu.

„Ekran śmierci” po raz pierwszy pojawił w Windows 3.0, dostarczając informatykom szczegółów na temat źródeł problemów z komputerem. Kilkukrotnie był ulepszany i rozbudowywany, ale zawsze tło informacji o błędach pozostawało takie samo - niebieskie.

Według dziennikarzy The Verge, Microsoft w Windows 11 zmieni wspomniany kolor na czarny. Pozostaną jednak inne elementy, czyli smutna emotikona i kod QR, odsyłający do dodatkowych detali o awarii.

windows11_black_screen
Czarny ekran śmierci (źródło: The Verge)

Z artykułu portalu wynika, że zmodyfikowany ekran jest dostępny u części użytkowników testujących nowy system operacyjny, choć nie u wszystkich. Odświeżony komunikat prezentuje powyższa animacja.

Nie jest jasne, dlaczego Microsoft postanowił wprowadzić zmiany do informacji o błędach. Niewykluczone, że firma zdecydowała się dostosować kolorystykę wiadomości do odświeżonej warstwy wizualnej Windows 11.

Kolejna odsłona systemu operacyjnego koncernu z Redmond zadebiutuje pod koniec 2021 roku, przy czym użytkownicy wcześniejszej wersji otrzymają darmowy upgrade. Wśród nowości jest rozwiązanie, które usprawni działanie dysków SSD w grach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami