Modderzy krytykują zmiany w serwisie Nexus Mods

Portal uniemożliwił kasowanie plików z modami.

  • Nexus Mods zablokował twórcom modów kasowania swoich projektów
  • Zmiany nie spodobały się modderom - część grozi opuszczeniem serwisu
  • Niektórzy jednak chwalą wprowadzane nowości

Nexus Mods, czyli popularny serwis z modyfikacjami do gier, wdraża zmiany, które związane są z wprowadzeniem funkcji o nazwie Collections. Część użytkowników krytykuje jednak plany administracji portalu.

Wspomniana opcja pozwoli tworzyć listy kompatybilnych ze sobą modyfikacji, co pozwoli na ominięcie problemów z instalowaniem poszczególnych programów. Aby jednak system działał, właściciele witryny wyłączyli możliwość kasowania plików projektów przez ich autorów.

Przedstawiciel Nexus Mods tłumaczy, że usunięcie danej modyfikacji mogłoby w negatywny sposób wpłynąć na przygotowaną przez użytkownika „kolekcję”. Co ważne, modderzy otrzymali funkcję archiwizacji swoich aplikacji, dzięki czemu znikną ze strony, ale wciąż będą dostępne w ramach paczek internautów.

nexus_mods_krytyka
Nexus Mods to jeden z najpopularniejszych serwisów z modyfikacjami do gier

Osoby, które nie są zadowolene z podjętych działań, mają miesiąc na złożenie wniosku o skasowanie wszystkich modyfikacji z bazy i serwerów portalu. Jak pisze Kotaku, decyzja i zaproponowane rozwiązania spotkały się jednak z krytyką.

„Wbrew temu, co próbujecie nam wmówić, nie jest to sprawiedliwe i tak naprawdę nie pozostawiacie autorom modów wyboru innego niż skasowanie wszystkich projektów lub wyrażenie milczącej zgody na fakt, że każdy może zrobić z nimi, co tylko chce” - twierdzi internauta Hoamaii.

nexus_mods_wiadomosci
Niektórzy moderatorzy ukrywają nieprzychylne komentarze (źródło: Kotaku)

Krytykowana jest też rozbudowana wersja Collections dla użytkowników opłacających abonament - subskrybenci będą mogli pobrać daną modyfikację bez konieczności odwiedzania karty danego programu. Modderzy obawiają się, że rozwiązanie obniży bezpośrednie datki, które fani mogą wpłacać właśnie za pośrednictwem wymienionych podstron.

„Twórcy proszeni są o zrzeczenie prawa do decydowania na rzecz dzieł pochodnych, czyli projektów innych ludzi, wykorzystujących elementy przygotowane przez autora (na przykład kolekcje czy paczki modów). W zamian otrzymują mniejsze wpłaty, niższy ruch i interakcje z oryginalną witryną moda (jeśli ktoś ma ich sto na liście, to czy będzie zaglądał na pojedyncze postrony?)” - przekonuje Hobbes77.

„Nexus Mods sprywatyzowało wszystko na portalu, blokując właścicielom modyfikacji możliwość wycofania ich udziału. To teraz siedlisko złodziei i nie chcę, by na platformie aktualizowano moje projekty lub wgrywano nowe” - dodaje uijk718293.

Część użytkowników zagroziło opuszczeniem serwisu, a inni w ramach protestu usunęli wszystkie swoje mody. Pojawiają się jednak także głosy chwalące działania administracji, podkreślające, że Collections pomoże dotrzeć z poszczególnymi projektami do kolejnych graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami