Logo pierwszego PlayStation to model 3D - gracze zaskoczeni ciekawostką

Chodzi o grafikę przy uruchamianiu konsoli i gier.

Gracze zauważyli, że logo PS1, które wyświetla się przy uruchamianiu konsoli i gier, jest w rzeczywistości trójwymiarowym modelem.

Nie jest to nowe odkrycie, ale wielu o wspomnianym fakcie nie wiedziało. Teraz o sprawie pisze między innymi serwis Kotaku, którego dziennikarz nie ukrywa zaskoczenia, że logotyp nie jest statyczną, dwuwymiarową grafiką. Podobnie zareagowali internauci w mediach społecznościowych.

Na omawianą kwestię zwrócili uwagę fani. Jeden z graczy z pomocą Unreal Engine odwzorował logo, ale w odwrócone pozycji, a inny udostępnił nagranie z odtworzonym ekranem uruchamiania PS1, na którym manipuluje się położeniem symbolu konsoli.

„Myślałem, że to był dwuwymiarowy obrazek. Całe życie w kłamstwie” - pisze internauta Reignitted Spyro w reakcji w odpowiedzi na wymienione materiały. „Zaraz... chwila! Logo jest w 3D? Zawsze myślałem, że to obrazek 2D!” - wtóruje Neko Usagi.

Warto zaznaczyć, że z logotypem związany był nietypowy błąd. Kiedy do napędu włożono płytę nie przeznaczoną dla pierwszego PlayStation, nie pojawiała się ikona platformy, ponieważ docelowo powinna być wczytywana z „krążka”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami