Kajko i Kokosz: Na Plasterki będzie grą w stylu Diablo

Na PC i konsole.

  • Kajko i Kokosz: Na Plasterki to kolejny projekt na bazie słynnych komiksów
  • Gra ma zaoferować rozgrywkę w stylu Diablo

Fundacja Kreska im. Janusza Christy poinformowała o podpisaniu umowy na stworzenie gry pod tytułem Kajko i Kokosz: Na Plasterki. Za produkcję - opisywaną jako „co-op hack'n'slash” - odpowiada nowe studio Starving Pixels.

Firma powstała z połączenia ImMORTAL oraz zagranicznej spółki KIKO CAT, specjalizującej się w grach mobilnych. Platformy docelowe obejmują także PC oraz konsole - zapewne obu generacji.

1
Szczegółów brak

Gatunek - „multiplayer co-op hack'n'slash” - oraz grafika promocyjna w rzucie izometrycznym zdają się sugerować podejście w stylu słynnej serii Diablo. Ciekawostką może być fakt, że mechanika rozgrywki ma bazować na 4. edycji papierowego systemu RPG Earthdawn.

Wersja demonstracyjna powinna pojawić się jeszcze w tym roku na Steamie - zapewniają twórcy. Producent planuje zaangażować fanów w tworzenie gry, między innymi za pośrednictwem ankiet dotyczących wyboru głównych bossów, zadań pobocznych czy postaci niezależnych.

To wszystkie znane szczegóły. Uniwersum słynnego komiksu „Kajko i Kokosz” obecnie dynamicznie się rozwija. Platforma Netflix wydała serial animowany, a Teatr Syrena w Warszawie pracuje nad musicalem. Powstaje także druga gra na Nintendo Switch i urządzenia mobilne, a także film fabularny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami