Weterani z Blizzarda chcą wskrzesić gatunek RTS. Tencent założył nowe studio

Chiński gigant w akcji.

  • Uncapped Games to nowe studio wspierane przez chiński Tencent
  • Firma zajmie się grą z gatunku RTS
  • Założycielami są weterani Blizzarda

Chiński konglomerat medialny Tencent chce przywrócić do świetności gatunek RTS - strategii z akcją w czasie rzeczywistym. W tym celu zainwestowano w nowe studio, założone przez weteranów Blizzarda.

Jednym z nich jest David Kim, któremu doświadczenia na pewno nie zabraknie - to główny projektant StarCraft 2, a wcześnie także współtwórca Company of Heroes. Dołącza do niego Jason Hughs, w przeszłości główny producent Diablo 3 oraz 4. Wśród pracowników znaleźć można także Zhongshana Zhanga - byłego programistę StarCraft 2.

1
Od lewej: Zhang, Kim i Hughes

Nowa firma nosi nazwę Uncapped Games i ma siedzibę w Los Angeles. „Zawsze chciałem raz jeszcze spróbować sił w gatunku RTS. Od wielu, wielu lat, może nawet dekady” - zapewnia Kim w rozmowie z serwisem GamesIndustry.

„Jeśli tworzymy sequel gry RTS, trzeba uwzględnić pewne rzeczy, by była to kontynuacja. Ale jeśli tworzymy coś całkiem nowego, otwieramy więcej możliwości po stronie projektowania, by przygotować to, co chcemy. Sądzę, że to nasza przewaga” - dodał deweloper.

Po dekadach popularności, gatunek strategii w czasie rzeczywistym faktycznie pozostaje dzisiaj niszowy i oddelegowany twórcom niezależnym - często stawiającym na ciekawe innowacje. Wśród większych tytułów wymienić można powstające Age of Empires 4.

Tymczasem Tencent coraz chętniej inwestuje w studia deweloperskie na Zachodzie. W ubiegłym roku dokonał ponad 31 takich transakcji. Ostatnio chińska firma przejęła pakiet kontrolny w niemieckim Yager, odpowiedzialnym za słynne Spec Ops: The Line.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami