Sony kupiło kolejne studio. Firma stawia na PC?

Nixxes członkiem rodziny PlayStation Studios.

  • Sony przejęło Nixxes
  • To specjaliści od portów gier na PC

Zaledwie dwa dni po przejęciu twórców Returnal i wieściach o prawdopodobnym kupnie Bluepoint Games, Sony poinformowało, że do rosnącej rodziny PlayStation Studios dołącza Nixxes Software.

Holenderskie studio to specjaliści w opracowywaniu komputerowych wersji multiplatformowych gier. W ostatnich latach współpracowali między innymi ze Square Enix nad Marvel's Avengers, Deus Ex: Mankind Divided i serią Tomb Raider.

O nowym nabytku poinformował stojący na czele PlayStation Studios Hermen Hulst. Sony nie ujawnia, ile kosztowało firmę Nixxes.

„Mam wielki szacunek do Nixxes i jestem podekscytowany, że ten doświadczony zespół stanie się częścią społeczności światowej klasy deweloperów w SIE” - skomentował Hulst w informacji prasowej. „Wykazują się pasją ulepszania gier i dostarczania graczom możliwie najlepszych doświadczeń. Nixxes będzie mocnym dodatkiem w PlayStation Studios, pomagając naszym zespołom w osiągnięciu najważniejszego celu: tworzenia unikalnych treści, które są najwyższej jakości”.

Sony zapowiedziało już, że chce przenieść jeszcze „całą listę” tytułów z PlayStation na PC, więc przejęcie Nixxes ma zapewne na celu wzmocnienie działu japońskiego giganta zajmującego się konwersjami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami