The Elder Scrolls 6 wciąż jest w fazie projektowej

Todd Howard ujawnia, że do premiery jeszcze długa droga.

  • Prace nad TES6 postępują powoli
  • Tylko niewielka część zespołu pochyla się nad grą
  • Priorytetem jest Starfield

The Elder Scrolls 6 wciąż znajduje się w fazie projektowej - poinformował główny producent w Bethesdzie, Todd Howard. Mimo że część deweloperów poświęca nieco czasu na prace nad następcą Skyrima, zdecydowanym priorytetem studia jest teraz Starfield.

- The Elder Scrolls 6 najlepiej określić tak, że znajduje się na etapie projektu - powiedział Howard w wywiadzie dla The Telegraph. - Sprawdzamy technologię. Sprawdzamy, czy poradzi sobie ona z rzeczami, które chcemy zrobić w tej grze. Każda gra [Bethesdy - red.] będzie miała jakieś nowe elementy technologii, więc w ramach Elder Scrolls 6 również dodamy do Creation Engine 2 coś, czego ten projekt będzie potrzebował.

Wspomniany silnik The Creation Engine 2 został po raz pierwszy zastosowany w Starfield. Howard zaznacza, że kosmiczne RPG jest aktualnie priorytetem studia. O ile niektórzy członkowie Bethesdy „przeplatają” prace nad nadchodzącą produkcją z TES6, „zdecydowana większość” zespołu zajmuje się jedynie tym pierwszym projektem, którego premierę ustalono na 11 listopada 2022 roku.

tes_6_2
Najpierw podbój kosmosu, a dopiero potem fantastycznych krain

O planach na The Elder Scrolls 6 dowiedzieliśmy się jeszcze w 2016 roku. Todd Howard zaznaczył wtedy, że do premiery pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, bo Bethesda nie opracowała jeszcze nawet technologii, która urzeczywistniłaby pomysły deweloperów.

Oficjalna zapowiedź odbyła się podczas E3 2018, kiedy zobaczyliśmy pierwszy trailer. Od tamtej pory nie poznaliśmy żadnych znaczących informacji o projekcie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami