Far Cry 7 może być mocnym odświeżeniem serii - sugeruje znany dziennikarz

Radykalna zmiana kierunku.

Według źródeł Jasona Schreiera - redaktora serwisu Bloomberg, związanego wcześniej z Kotaku - następca Far Cry 6 może wprowadzić radykalne zmiany do serii.

- Z tego, co słyszałem, o ile dobrze pamiętam, po Far Cry 6 [Ubisoft - red.] chce radykalnie zmienić kierunek, w którym zmierza seria Far Cry - powiedział dobrze poinformowany dziennikarz podczas podcastu Triple Click. Nagranie pochodzi z 10 czerwca, jednak dopiero teraz zwrócono na nie uwagę, między innymi na Reddicie.

Schreier nie rozwinął myśli i nie przekazał żadnych dodatkowych szczegółów. Biorąc pod uwagę śladową ilość informacji, warto podchodzić ostrożnie do słów redaktora. Poza tym nawet jeśli wieści są zgodne z prawdą, Ubisoft może zmienić strategię - chociażby w sytuacji bardzo dobrej sprzedaży Far Cry 6.

fc2
Far Cry 6 to zdecydowanie ewolucja, a nie rewolucja w serii

Formuła rozgrywki jednej z flagowych serii francuskiego wydawcy nie zmieniła się znacząco od wydania Far Cry 3. Główne elementy każdej części to eksploracja świata, przejmowanie wrogich posterunków, polowanie na dziką faunę i crafting. Gracze doceniają jednak cykl za pamiętne czarne charaktery. Vassa z „trójki” powszechnie uznaje się za jednego z najbardziej interesujących łotrów w historii nie tylko cyklu, ale elektronicznej rozrywki w ogóle.

Far Cry 6 zadebiutuje 7 października na PC oraz dwóch generacjach PlayStation i Xbox. W nowej części również pojawi się przeciwnik o wyrazistym charakterze - bezwzględny dyktator Anton Castillo, w którego wcielił się znany aktor Giancarlo Esposito.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami