Ciekawostka z Wiedźmina 3 zaskakuje graczy - Geralt używa języka migowego przy rzucaniu Znaku

Axii nie jest zbiorem przypadkowych gestów.

Użytkownik Reddita zwrócił uwagę na fakt, że przy rzucaniu Znaku Axii w Wiedźminie 3, Geralt posługuje się językiem migowym. Nie jest to nowa informacja, ale z licznych komentarzy pod wpisem wynika, że zdecydowana większość graczy nie znała ciekawostki.

Gesty, które Biały Wilk wykonuje dłonią przy próbie uspokojenia celu lub przekonania go do swoich racji, nie są przypadkowe. Odpowiadają literom „A”, „X”, „I” i ponownie „I” w amerykańskim alfabecie języka migowego, czyli ASL.

Fun fact - When Geralt casts the axii sign in Witcher3, he is actually spelling it out in the international sign language hand alphabet. I'm deaf, and it took me ages to actually notice this. Included a compilation of the letters in sign language. from r/Witcher

Autor posta wspomina co prawda o „międzynarodowym języku migowym”, ale większość osób - między innymi niesłyszących - twierdzi, że to właśnie ASL.

Przeprowadzony przez nas research potwierdza, że ciekawostka o języku migowym nie jest szeroko rozpowszechniona. Wzmiankę o alfabecie zastosowanym przy rzucaniu Axii znaleźliśmy w jednej publikacji na Reddicie z 2015 roku, materiale na YouTube oraz krótkim nagraniu na Thumblr. Informacja widnieje też w angielskiej wersji Wiki.

Geralt wykonuje też specyficzne gesty przy rzucaniu pozostałych Znaków, ale najwyraźniej nie przekazują one nic konkretnego.

Sign casting gestures from r/Witcher

W opowiadaniach i sadze o Wiedźminie Andrzej Sapkowski wspomina, że przy rzucaniu prostych zaklęć Biały Wilk wykonuje gesty, ale nie opisuje dokładnie ruchów dłoni czy palców, co pozostawiło CD Projekt Red pole dla wyobraźni.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami