Sony kupi też Bluepoint Games - specjalistów od remake'ów?

Transakcja ujawniona przez przypadek.

  • Wygląda na to, że Sony szykuje się do przejęcia Bluepoint Games
  • Informacje przedwcześnie ujawnił japoński oddział PlayStation

Wpis japońskiego oddziału PlayStation na Twitterze sugeruje, że Sony szykuje się do ogłoszenia przejęcia Bluepoint Games, czyli amerykańskiego studia odpowiedzialnego ostatnio za remake Demon's Souls.

Wiadomość została już usunięta. Pewne zamieszanie - będące zapewne przyczyną pomyłki - wywołał fakt, że w tekście wspomniano o Housemarque, którego przejęcie faktycznie dzisiaj ogłoszono. Dodano także obrazek, na którym widnieje jednak logo Bluepoint.

1
Drobna pomyłka

Dlatego też internauci sugerują, że japoński oddział PlayStation pomylił się po prostu z powitaniami i choć uwzględnił właściwy opis, to pomylił ilustracje i skorzystał z tej przygotowanej już na kolejne ogłoszenie.

Warto dodać, że poprawny obrazek - ten z logo Housemarque - nie zawiera zrzutu z ekranu z remake'u Demon's Souls. Taka ilustracja znalazła się tymczasem na grafice witającej Bluepoint. To sugeruje, że Japończycy nie pomylili po prostu logo, lecz mowa o całkiem innym pliku graficznym.

Przejęcie opisywanego studia byłoby raczej małą niespodzianką. Sony od dawna współpracuje z amerykańską firmą, która przygotowała już odświeżone wersje także dla Shadow of the Colossus, Uncharted czy Gravity Rush.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami