Granie w chmurze Xbox dostępne z poziomu przeglądarki

Wymagane Game Pass Ultimate i Windows 10.

  • Xbox Cloud Gaming teraz dostępny w przeglądarkach na Windows 10
  • Wymagana subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate
  • Streaming jest w jakości 1080p i 60 FPS, ale w przyszłości może się to zmienić

Po okresie ekskluzywności dla urządzeń działających na systemie Android, usługa grania w chmurze Xbox Cloud jest już dostępna na smartfonach i tabletach Apple, a także komputerach z Windows 10. Wymogiem jest subskrypcja usługi Xbox Game Pass Ultimate.

Przypomnijmy: rozgrywka w chmurze oznacza, że użytkownik do zabawy potrzebuje jedynie stabilnego łącza internetowego (na PC również również kontrolera). Wszystkie obliczenia wymagane do generowania grafiki czy reagowania na polecenia są wykonywane przez Microsoft, a my otrzymujemy na ekranie gotowy obraz bez obciążania PC czy jakiegokolwiek innego urządzenia. Nie ma również konieczności instalacji gier.

Wszyscy zainteresowani mogą udać się na stronę xbox.com/play, zalogować się na konto Microsoft i natychmiast uruchomić gry z katalogu setek pozycji dostępnych w Game Pass. Usługa działa na przeglądarkach Chrome, Safari i Microsoft Edge.

cloud_2
Wystarczy jedno kliknięcie i kilka sekund wczytywania, by rozpocząć grę

We wpisie na oficjalnej stronie Microsoft potwierdził też, że Xbox Cloud Gaming jest teraz napędzany przez zmodyfikowany sprzęt bazujący na Xbox Series X, co oznacza przyspieszony czas ładowania oraz więcej klatek na sekundę. Aktualnie jednak streaming jest ograniczony do 1080p i 60 FPS, by zapewnić „jak najmniejsze opóźnienia i jak najlepsze doświadczenia”. Producent zamierza jednak ulepszyć usługę w przyszłości.

Miesięczna subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate kosztuje 54,99 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami