Nawet do 64 botów w meczach Battlefield 2042

Żołnierzy sterowanych przez SI nie będzie można wyłączyć.

  • Battlefield 2042 wypełni puste miejsca na serwerach botami
  • Tych będzie maksymalnie 64
  • Komputerowych żołnierzy nie będzie można wyłączyć

Electronic Arts ujawniło szereg informacji na temat zmagań sieciowych w Battlefield 2042, precyzując sposób działania botów, które posłużą do wypełniania serwerów postaciami sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

O sprawie pisaliśmy już dwa tygodnie temu. Boty wypełnią puste miejsca na serwerach w standardowych meczach multiplayer. Możliwe będzie też włączenie dowolnej mapy z takimi przeciwnikami, w pojedynkę albo w grupie ze znajomymi.

Teraz dowiedzieliśmy się jednak - dzięki serwisowi Verge - że gra jednocześnie obsłuży maksymalnie 64 żołnierzy SI. Największe potyczki w grze przeznaczone będą natomiast dla 128 osób, więc możliwe jest, że nie wszystkie miejsca będą zajęte.

Co więcej, botów nie będzie można wyłączyć, choć „normalni” gracze zawsze będą mieli oczywiście priorytet przy dołączaniu na serwery.

Takie podejście - choć wywołuje już pewne kontrowersje - nie jest do końca nowe. Postacie sterowane przez sztuczną inteligencję pojawiają się w niektórych trybach serii Star Wars Battlefront od EA, a wcześniej gościły też w strzelance MAG na PS3 - gdzie zostały dodane na prośbę graczy.

Również cykl Titanfall korzysta z botów, choć w nieco innej formule - jako „mięso armatnie” do uatrakcyjnienia potyczek.

Także w Battlefield 2042 komputerowi żołnierze nie pojawią się we wszystkich trybach, lecz z pewnością nie zabraknie ich w najważniejszych opcjach zabawy - Conquest i Breakthrough.

Nowa odsłona popularnej serii strzelanek ukaże się 22 października obecnego roku, na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S oferując potyczki dla maksymalnie 128 osób, a na PS4 i Xbox One - dla 64 uczestników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami