Dead by Daylight - totemy: co dają, jak znaleźć i zniszczyć

Totemy zwykłe i totemy z klątwą.

Totemy to specjalne obiekty, które pojawiają się na każdej z map w Dead by Daylight. W większości przypadków są one niegroźne dla ocalałych, jednak jeśli zabójca korzysta ze specjalnej klątwy to mogą one w znaczącym stopniu utrudniać rozgrywkę. Z tej strony dowiesz się jak je lokalizować i niszczyć.

Na każdej mapie umieszczonych jest zawsze pięć totemów (1). Ulokowane są one w losowych miejscach, ale możesz ułatwić sobie zadanie znalezienia ich dzięki niektórym umiejętnościom. Do każdego możesz podejść i wejść z nim w interakcję by po krótkiej chwili zniszczyć - za co otrzymasz dodatkowe punkty krwi.

050_dead_by_daylight_totemy_co_daja_jak_znalezc_zniszczyc

Jeśli zabójca korzysta ze specjalnej grupy umiejętności zwanej w grze klątwami, jeden z totemów zostanie przemieniony na totem klątwy. Rozpoznasz go po zapalonych świecach. Zniszczenie tego typu obiektu sprawi, że zabójca straci dostęp do wspomnianej klątwy.

O ile niszczenie zwykłych totemów to wyłącznie sposób na zdobycie punktów krwi (i wykonania dziennego rytuału bądź wyzwania), to neutralizacja totemów klątwy jest niezmiernie ważna. Umiejętności te dają zabójcy olbrzymie wzmocnienia i znacząco utrudniają rozgrywkę ocalałym. Przykładowo, klątwa pożeracz nadziei pozwoli zabójcy na zabijanie ocalałych bez konieczności wieszania ich na hakach, a kołysanka łowczyni sprawi, że nieudane testy umiejętności przy naprawie generatora cofną pasek postępu.

Następnie: Dead by Daylight - szczęście: co daje, jak zwiększyć

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - świat snu, Koszmar: jak obudzić postać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami