Nie słabnie popularność Team Fortress 2 - gra ustanowiła nowy rekord

Tłumy na serwerach.

Team Fortress 2 ukazało się w 2007 roku, ale gra nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Produkcja ustanowiła nowy rekord jednocześnie zalogowanych graczy.

Z danych serwisu SteamDB, który zbiera informacje z platformy Valve, wczoraj w pewnym momencie w sieciową strzelankę grało w tym samym czasie ponad 151 tysięcy użytkowników. Tym samym pobito wcześniejszy najlepszy wynik pozycji, wynoszący 147 tysięcy.

Obecnie liczba jednocześnie zalogowanych graczy jest nieco niższa, ale wciąż wysoka i wynosi niemal 131 tysięcy. Aktualny rezultat plasuje produkcję na piątym miejscu najpopularniejszych tytułów cyfrowego sklepu Steam.

Niewykluczone, że wzrost zainteresowania strzelanką to efekt opublikowanej niedawno aktualizacji. Wielu fanów najpewniej postanowiło wrócić do Team Fortress 2, tym bardziej, że patch był pierwszym od 112 dni.

Twórcy wprowadzili do produkcji między innymi dodatkowe przedmioty kosmetyczne, a także narzędzia, które pozwalają lepiej walczyć z tak zwanymi botami, czyli używanymi przez oszustów postaci sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami