Steam ponownie utrudnia kupowanie tańszych gier poprzez zmianę regionu

Kolejne restrykcje.

  • Region można teraz zmienić tylko raz na trzy miesiące
  • To kontynuacja walki z użytkownikami VPN

Valve jeszcze bardziej utrudniło użytkownikom Steama obniżanie cen gier poprzez zmianę regionu platformy. Jak zauważa serwis SteamDB, teraz lokalizację można zmienić tylko raz na trzy miesiące.

Ceny produkcji na Steamie różnią się w zależności od kraju, a mają na to wpływ między innymi koszty utrzymania, jakie muszą ponosić obywatele. Gracze pozytywnie przyjęli politykę Steama, jednak wielu z nich przed zakupami chętnie zmieniało regiony na te, gdzie oferowane przez platformę pozycje były najtańsze, co oczywiście nie spodobało się Valve.

steam_taniej_2
Walki z łowcami okazji ciąg dalszy

Właściciel Steama rozpoczął walkę z użytkownikami narzędzi typu VPN w ubiegłym roku, kiedy wprowadził wymóg korzystania z metody płatności zarejestrowanej w kraju, do którego przypisano platformę. Nie można więc - przykładowo - „oszukać” programu, że znajdujemy się w Rosji i nabyć gry polską kartą płatniczą.

Wygląda jednak na to, że poprzednie restrykcje nie wystarczyły i gracze znaleźli sposób na kupowanie tańszych gier, stąd decyzja o wprowadzeniu nowej zasady.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami