Phil Spencer apeluje o zaufanie do twórców Fable

Odpowiedź na brak nowych wieści.

  • Phil Spencer nie chciał zdradzić, kiedy zobaczymy nowe Fable
  • Zaapelował jedynie, by zaufać twórcom gry

Nową odsłonę serii Fable zapowiedziano w lipcu 2020 roku, lecz tytuł nie pojawił się na targach E3 w czerwcu. Kiedy możemy spodziewać się nowych informacji na temat produkcji? Phil Spencer - szef działu Xbox - udzielił wymijającej odpowiedzi.

- Jedyne, co mogę powiedzieć o Fable: spójrzmy na dorobek zespołu Playground i tego, gdzie podnieśli poprzeczkę w tworzeniu gier, co pokazali już w zapowiedzi Forza Horizon 5 - wyjaśnił menedżer podczas gościnnego występu w podcaście Dropped Frames.

- Sądzę, że gracze powinni po prostu zaufać Gavinowi [Raeburnowi, dyrektorowi studia] i zespołowi, że taką samą uwagę przykładają właśnie do tej serii, która jest bardzo ważna dla fanów Xboksów. Nie możemy się doczekać, by pokazać więcej - dodał Spencer.

Jak wiemy z poprzednich analiz, oddział zajmujący się nowym Fable składa się z doświadczonych deweloperów, pracujących w przeszłości w Rocksteady, Ninja Theory, Gearbox czy BioWare. Główną scenarzystką jest Anna Megill, odpowiedzialna za opowieść cenionego Control.

Z informacji zamieszczonych w serwisie LinkedIn wynika, że prace wspomaga najwyraźniej także część pracowników studia Turn 10, odpowiedzialnego za cykl Forza Motorsport - a przynajmniej Bill Giese, jeden z projektantów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami