Plakat chińskiego filmu to plagiat grafiki z Halo?

Gościnny występ Master Chiefa.

Nowy film science-fiction prosto z Chin może mieć problemy, jeśli produkcją zainteresują się prawnicy Microsoftu. Plakat reklamowy wydaje się bowiem korzystać z grafiki przygotowanej na potrzeby Halo.

Jak zauważył analityk Daniel Ahmad, „Unstoppable” promowane jest grafiką, która do złudzenia przypomina przygody Master Chiefa. Główny bohater popularnej serii strzelanek z konsol Xbox znajduje się w centrum.

Postać wydaje się być przeniesiona - bez większych zmian - z grafiki koncepcyjnej, jaką na potrzeby Halo 4 przygotował grafik John Wallin Liberto.

Jak informuje serwis filmowy ACFun, akcja „Unstoppable” toczy się w 2080 roku, gdy Ziemia stała się popularną planetą dla imigrantów z całego wszechświata. Sytuacji nie poprawia deszcz meteorów, który dodatkowo mutuje okoliczną społeczność.

Ziemię należy oczywiście uratować, czym nie zajmie się jednak Master Chief, lecz trójka innych bohaterów. Wszyscy są podobno ekspertami od sztuk walki, co sugeruje produkcję stawiającą na akcję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami