Duża kara finansowa dla osób, które ujawniły informacje o Pokemon Sword i Shield

Chodzi o nieoficjalne szczegóły o grach.

  • Sąd winnym uznał dwie osoby odpowiedzialne za przecieki o Pokemon Sword i Shield
  • Mężczyźni muszą zapłacić po 150 tysięcy dolarów

Z ujawnionych dokumentów procesowych wynika, że dwie osoby, które przedwcześnie ujawniły informacje o Pokemon Sword i Shield, muszą zapłacić duże odszkodowanie.

Jak pisze serwis VGC, wśród ukaranych jest pracownik LSC Communications - firmy, której zlecono wydrukowanie poradnika do wymienionych produkcji. Mężczyzna wykonał zdjęcia kilku stron publikacji, ujawniających nieznane dotychczas szczegóły o grach.

pokemon_sword_shield
Pokemon Sword i Shield to pierwsze duże odsłony cyklu na Switcha

Następnie fotografie przekazał przyjacielowi, który z kolei opublikował ilustracje na serwerze na platformie Discord. Później jeden z użytkowników grupy rozpowszechnił obrazki w sieci, udostępniając je na innych stronach.

Sąd winnym uznał nie tylko pracownika LSC Communications, ale także wspomnianego internautę. W ramach zawartej ugody każdy z mężczyzn musi zapłacić karę finansową w wysokości 150 tysięcy dolarów. Kwoty pokryją odszkodowanie i koszty procesowe.

Wyrok to efekt działań podjętych przez Pokemon International Company, które w 2019 roku wynajęło detektywów w celu zidentyfikowania osób odpowiedzialnych za przecieki. Rozważano nawet wydanie nakazu platformie Discord i forum 4chan, by pomogli w odnalezieniu sprawców.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami