Dead by Daylight - jak uciec zabójcy: uniki, palety, blokady

Gubienie pościgu, blokowanie drogi.

Niezależnie od tego jak dobry jesteś w skradaniu się w Dead by Daylight, prędzej czy później wróg cię zlokalizuje. Wtedy tez będziesz musiał wykorzystać wszystkie triki, by mu zbiec. Z tej strony dowiesz się jak uciec zabójcy, jak wykonywać uniki i kiedy warto zrzucać palety by blokować drogę.

Gdy dojdzie już do pościgu musisz przede wszystkim pozostawać w ruchu. Przeczy to nieco logice, która nakazuje się ukryć, jednak znacznie lepiej jest po prostu biegać pomiędzy przeszkodami i próbować zgubić pościg.

Najważniejsze jednak jest wykonywanie uników czy pętli. Jeśli uda ci się trafić na dużą przeszkodę (1), jak kilka stojących obok siebie skał bądź powalone drzewo, możesz biegać dookoła niego i unikać zabójcy. Cały czas jednak monitoruj wroga na wypadek, gdyby chciał zmienić kierunek ruchu - wtedy też musisz to zrobić i rozpocząć bieg w drugą stronę.

036_dead_by_daylight_jak_uciec_zabojcy_uniki_palety_blokady

Na mapie trafisz także na liczne palety (2). Możesz się do nich zbliżyć i je opuścić (3), dzięki czemu zablokujesz drogę. Jeśli z kolei zrzucisz je w ostatniej chwili, gdy dobiega do ciebie zabójca, ogłuszysz go na kilka sekund. Ty jako ocalały możesz przeskakiwać przez palety, zabójca musi poświęcić kilka sekund na jej zniszczenie.

037_dead_by_daylight_jak_uciec_zabojcy_uniki_palety_blokady

Dobrym miejscem do ucieczki jest chata zabójcy. Do środka prowadzą okno i dwie pary drzwi, z czego przy jednych znajdziesz paletę. Możesz biegać dookoła budynku, wskakiwać przez okno i wybiegać drzwiami - a gdy zabójca się do ciebie zbliży zrzucić na niego paletę.

Pamiętaj o najważniejszym - w ucieczce przed zabójcą kluczowa nie jest sama ucieczka, a marnowanie czasu wroga. Im dłużej zajmie mu dotarcie do ciebie, tym więcej cennych sekund będą mieć twoi sojusznicy na naprawę generatorów. Spójrz na to w ten sposób - zaledwie 40 sekund ucieczki pozwoli innemu ocalałemu na naprawę generatora o 50%.

Następnie: Dead by Daylight - mapa: jak podświetlać i znajdywać przedmioty

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - skradanie się: jak chować się przed zabójcą

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami