Dead by Daylight - czerwone zarysowania, pęknięcia: ślady po ocalałych

Czerwone kreski pozostawiane przez ocalałych.

Rozgrywka jako zabójca w Dead by Daylight jest utrudniona z uwagi na widok z pierwszej osoby, który ogranicza widoczność. Na szczęście w grze działają inne systemy, które pomogą ci znaleźć swoje ofiary. Jednym z nich są czerwone zarysowania, które pojawiają się na mapie. Czym są i kiedy na nie trafisz? Tego dowiesz się z niniejszej strony.

Charakterystyczne czerwone pęknięcia (1) czy rysy pojawiają się w miejscach, w których przed momentem przebiegał ocalały (2). Warto zaznaczyć, że ma to miejsce wyłącznie w trakcie sprintu - jeśli ocalały porusza się marszem bądź w trakcie kucania, pęknięcia się nie pojawią.

034_dead_by_daylight_czerwone_pekniecia_zarysowania_czym_sa

Jest to mechanika dzięki której zabójca może namierzać swoje ofiary. Pęknięcia pojawiają się nie tylko na podłożu, ale też na pobliskich obiektach jak skały czy przeszkody terenowe, pod warunkiem, że były dostatecznie blisko ocalałego. Oznaczenia te utrzymują się maksymalnie 10 sekund, jednak ocalali mogą skrócić ten czas za pomocą umiejętności. Nie są one normalnie widoczne dla ocalałych - chyba, że korzystają oni z umiejętności Fiksacja.

W trakcie rozgrywki jako zabójca musisz cały czas wypatrywać zarysowań, szczególnie, jeśli przed momentem widziałeś ocalałego i zniknął ci z oczu. Miej na uwadze, że mogą się one pojawić także na obiektach - to z kolei oznacza, że będziesz w stanie dostrzec je nawet z kilkudziesięciu metrów. Dzięki temu możesz sprawniej monitorować większą powierzchnię mapy bez konieczności biegania z punktu do punktu.

Następnie: Dead by Daylight - gra zabójcą: jak łapać ocalałych i wygrać

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami