ARMA: Cold War Assault za darmo na PC

Na Steamie i GOG.com.

Deweloperzy z Bohemia Interactive udostępnili za darmo pierwszą część serii ARMA z okazji 20 rocznicy cyklu. Gra z podtytułem Cold War Assault jest dostępna na GOG.com i na Steamie.

Produkcja ukazała się w 2001 roku jeszcze jako Operation Flashpoint. Dopiero później twórcy zmienili tytuł gry. To - podobnie jak inne części - realistyczna strzelanka stawiająca nacisk na symulację konfliktu zbrojnego w czasach współczesnych.

Gra oferuje rozbudowaną kampanię, w której sterujemy żołnierzem, ale zasiadamy też za sterami pojazdów bojowych. Akcja rozgrywa się na dużej mapie, a podejście do celu na piechotę często jest konieczne i zajmuje stosunkowo dużo czasu - w porównaniu ze zręcznościowymi strzelankami.

Model obrażeń stawia na realizm, co oznacza, że jedna kula może zabić postać, a nawet trafienie w nogę czy rękę może być niebezpieczne. Leczenie wymaga interwencji medyka.

Ostatnia odsłona cyklu ARMA ukazała się w 2013 roku. ARMA 3 jest stale rozwijana. W ramach programu Creator DLC twórcy publikują nawet dzieła zewnętrznych studiów i modderów jako oficjalne dodatki - jeden z przykładów to wydane niedawno rozszerzenie Prairie Fire wprowadzające konflikt w Wietnamie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami