Ambitne plany Sony - sprzedaż PS5 ma pobić rekordowy wynik PS1

Choć jeszcze nie w tym roku.

  • Sony chce sprzedać ponad 22 mln konsol PS5 w ciągu roku
  • Cel dotyczy okresu od 30 marca 2022 roku do 3 marca 2023 roku

Podczas spotkania z inwestorami Sony podzieliło się planami dotyczącymi sprzedaży PlayStation 5. W kolejnym roku fiskalnym japońska firma chce pobić rekord pierwszego PlayStation.

Najlepszym okresem dla PS1 był fiskalny rok 1998, kiedy sprzedano 22,6 mln egzemplarzy konsoli. PS5 ma osiągnąć lepszy wynik - jak ujawnił prezes korporacji, Jim Ryan.

sony_sprzedaz_ps5_nastepny_rok_rekord
Slajd z prezentacji dla inwestorów

W trwającym obecnie roku fiskalnym (przypomnijmy, że takowy rozpoczyna się 1 kwietnia) Sony chce dostarczyć do sklepów 14,8 mln sztuk PlayStation 5. Jednocześnie przedstawiciele zaznaczają, że przez problemy z łańcuchem dostaw, cel może nie zostać osiągnięty.

Problemy z produkcją i dostawami PS5 trwają od okresu premiery konsoli w ubiegłym roku. Globalna pandemia pokrzyżowała plany wielu producentów sprzętu, utrudniając proces wytwarzania urządzeń i dostarczania ich do sklepów na całym świecie.

- Nie sądzę, że popyt zmniejszy się w tym roku. Nawet jeśli zapewnimy dostęp do większej liczby konsol i zwiększymy produkcję, to dostawcy mogą nie nadążyć z zapotrzebowaniem - podkreślił w maju dyrektor finansowy Sony, Hiroki Totoki.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami