Sony chce więcej gier z cross-playem na PlayStation

"Wspieramy cross-play i zachęcamy do niego".

Sony chce umożliwić rozgrywkę międzyplatformową w większej liczbie gier wydawanych na PlayStation - wynika z wypowiedzi Jima Ryana, szefa Sony Interactive Entertainment.

- Wspieramy cross-play i zachęcamy do niego - stwierdził Ryan w wywiadzie dla Axios, wspominając, że funkcja jest obecna w wielu dużych grach na konsole Sony, jak Fortnite, Rocket League, „Call of Duty”, Minecrafcie oraz „wkrótce” - Destiny 2.

- Ta liczba będzie rosnąć - podkreśla menedżer.

sony_crossplay_1
Fortnite to prawdopodobnie najpopularniejsza gra na PlayStation, obsługująca cross-play

W ostatnich latach Sony nie było zbyt entuzjastycznie nastawione do rozgrywki międzyplatformowej. Cross-play na PlayStation 4 dołączył do wspomnianego Minecrafta najpóźniej, bo w grudniu 2019 roku. Wcześniej wspólnie mogli bawić się nabywcy wersji na Xbox One, Switch, PC, a nawet na smartfony.

W toku konfliktu prawnego z Apple, szef Epic Games - Tim Sweeney - ujawnił w ubiegłym miesiącu, że Sony jest jedyną firmą, która „w określonych okolicznościach” wymaga od wydawców uiszczania opłaty za korzystanie z opcji cross-playu z innymi urządzeniami. Przykładowo jeśli gracze bawią się na PlayStation, ale kupują przedmioty kosmetyczne w ramach mikropłatności na innych platformach, japońska korporacja oczekuje dodatkowych wpłat.

Z kolei z niedawnego tweeta szefa Gearbox Software, Randy'ego Pitchforda, wynika, że postawionym przez Sony wymogiem pomyślnej certyfikacji Borderlands 3 było usunięcie funkcji cross-play w wersji na PS4 i PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami