Dead by Daylight - generatory: jak znaleźć, naprawa

Jak zlokalizować generator, przyspieszenie naprawy.

Generatory to najważniejsze obiekty w Dead by Daylight. Ich naprawa jest kluczowym elementem rozgrywki, który pozwala ocalałym na ucieczkę i zwycięstwo nad zabójcą. Z tej strony dowiesz się jak je namierzać i w jaki sposób naprawiać.

W przypadku zabójcy sprawa jest prosta - widzi on poświatę generatorów przez cały czas rozgrywki (chyba, że zostaną naprawione). Jako ocalały musisz szukać lamp. Jeśli generator nie został jeszcze naprawiony, lampy będą wyłączone (1) - tylko jedna z nich będzie okazjonalnie mrugać. Z kolei przy naprawionych urządzeniach stoją rozświetlone lampy (2). Na każdej mapie jest zawsze 5 generatorów.

019_dead_by_daylight_generatory_jak_znalezc_naprawa

Po dotarciu do generatora możesz rozpocząć jego naprawę. Gdy się do niego zbliżysz, na ekranie wyświetli się przycisk naprawy (3) - jeśli posiadasz skrzynkę z narzędziami, możesz ją wykorzystać i przyspieszyć proces (4).

020_dead_by_daylight_generatory_jak_znalezc_naprawa

W trakcie naprawy cały czas będzie zapełniał się pasek postępu (5). Obiekt ten możesz reperować także z sojusznikami. Wspólna naprawa - tak jak skrzynka z narzędziami - przyspiesza proces.

Od czasu do czasu na ekranie pojawią się także testy umiejętności (6). Jeśli je wykonasz, proces będzie przebiegał bez przestoju. Nieudana próba z kolei doprowadzi do małej eksplozji, zatrzyma pasek postępu na kilka sekund, a zabójca otrzyma powiadomienie, które pozwoli mu bardzo szybko namierzyć miejsce naprawy.

021_dead_by_daylight_generatory_jak_znalezc_naprawa

Musisz cały czas mieć na uwadze zabójcę, który będzie biegał od generatora do generatora w poszukiwaniu ocalałych. Jeśli zaczniesz słyszeć odgłos bicia serca, przerwij naprawę i powoli schowaj się za niedaleką osłoną. Nie biegnij sprintem i nie przeskakuj przez osłony, by nie zostawiać za sobą śladów. Gdy będzie bezpiecznie wróć do naprawy.

Twoja drużyna musi naprawić łącznie 5 generatorów, dzięki czemu będziecie mogli otworzyć bramę i uciec z mapy. Pamiętaj też, że zabójca może uszkodzić nienaprawione jeszcze generatory - sprawi to, że pasek postępu będzie powoli się cofał. Naprawione urządzenia są jednak po za jego zasięgiem.

Następnie: Dead by Daylight - brama: gdzie jest i jak uciec z mapy

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - apteczka: leczenie siebie i innych

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami