Abandoned najwyraźniej zmierza też na PC - jeśli w ogóle istnieje

Dla fanów teorii spiskowych.

Blue Box Game Studios zapewnia, że społeczność graczy PC będzie miała wkrótce spore powody do radości. Komunikat wydaje się sugerować, że horror Abandoned - potwierdzony dotychczas tylko na PS5 - ukaże się także na komputerach osobistych.

Głównym bohaterem produkcji jest Jason Longfield, który pewnego dnia budzi się w tajemniczym lesie. Mężczyzna nie pamięta, jak się w nim znalazł, ale odkrywa, że został porwany i sprowadzony w „mrocznych celach”. Teraz musi walczyć o przetrwanie.

Zaraz po zapowiedzi w kwietniu wyszło na jaw, że zaprezentowane demo było sklecone z elementów dostępnych na rynku dla wszystkich użytkowników silnika Unreal Engine. To miał być jednak dopiero początek zaawansowanej teorii spiskowej.

Cześć fanów zaczęła bowiem podejrzewać, że oglądamy nowy projekt Hideo Kojimy, a całość jest po prostu zaawansowanym działaniem marketingowym, z jakich słynny japoński producent słynie.

Dość powiedzieć, że Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zapowiedziano jako pozycję firmy Moby Dick, której szefem był niejaki Joakim Mogren. Okazało się jednak, że wszystko zaaranżował Japończyk.

Blue Box Game dementowało za pośrednictwem szefa, Hasan Kahramana. To nie pomogło, a jedynie rozbudziło oczekiwania fanów. Błyskawicznie ruszyła więc maszyna poszukiwania wskazówek.

Tych znaleziono już dziesiątki, a niektóre propozycje są bardziej interesujące od innych. Dla przykładu, nazwisko „Kojima” przetłumaczyć można na „bohatera”, który po turecku oznacza... kahraman. A właśnie z tego kraju wywodzi się podobno deweloper.

I tak dalej, i tym podobne. Abandoned miało nawet dostać specjalną aplikację demonstracyjną na PS5. Tę w ostatniej chwili opóźniono, lecz gracze od razu zauważyli, że takie specjalne traktowanie przez Sony nie pasuje raczej do małego, niezależnego studia, a podejście przypomina P.T. od Kojimy.

Czym jednak jest Anandoned, jeśli nie przygodami Jasona Longfielda w lesie? Jedna z dość wiarygodnych teorii zakłada, że mowa o wskrzeszeniu serii Siren, produkowanej ponad dekadę temu na PlayStation.

Inni obserwatorzy spekulują, że zapowiedzią będzie Silent Hill, ponieważ nad odsłoną tej serii pracował ostatnio Kojima, przed odejściem z Konami. Równie dużą popularnością cieszy się opinia, że mamy do czynienia z ogromnym oszustwem, a Kahraman w rzeczywistości nie istnieje.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami