Dead by Daylight - zasięg terroru, bicie serca

Zbliżający się zabójca.

Podczas rozgrywki w Dead by Daylight jako ocalały nie dysponujesz żadną mini-mapą czy kompasem, na którym zaznaczane jest zbliżające się zagrożenie. Zamiast tego gra wykorzystuje mechanikę zasięgu terroru, czyli bicia serca sterowanej przez ciebie postaci. Z tej strony dowiesz się jak to działa.

Nie licząc kilku typów zabójców, w większości przypadków ciężko jest namierzyć zagrożenie jako ocalały. Z pomocą przychodzi wspomniana mechanika zasięgu terroru. W momencie gdy zbliża się do ciebie zabójca, bicie serca sterowanej przez ciebie postaci zacznie być coraz lepiej słyszalne. Im zagrożenie będzie bliżej (1), tym kołatanie będzie donośniejsze.

001_dead_by_daylight_zasieg_terroru_bicie_serca

Jest to doskonały sposób na namierzanie wroga - szczególnie na bardziej zamkniętych mapach jak laboratorium. Minusem jest fakt, że stojąc w miejscu tak naprawdę nie wiesz z której strony nadciąga przeciwnik. Możesz temu zaradzić samemu poruszając się i nasłuchując zmian - jeśli będziesz poruszał się w jedną stronę, a bicie serca zacznie zwalniać, oznaczało to będzie, że zabójca się oddala.

Następnie: Dead by Daylight - przedmiot: jak założyć i korzystać

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami