Dead by Daylight - hak: jak zejść i zdjąć gracza

Jak nie dać się złożyć w ofierze.

Celem zabójcy w Dead by Daylight jest nadzianie całej drużyny ocalałych na haki i poświęcenie ich Bytowi. Z tej śmiertelnej pułapki można jednak się wyzwolić - czy to samemu czy z pomocą innego gracza. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać - i jakie mogą być konsekwencje samodzielnej ucieczki.

Gdy zabójca złapie twoją postać, po krótkim marszu powiesi ją na haku (1). Sprawi to, że jej punkty zdrowia (2) będą stopniowo spadać. Gdy dojdą do zera, twoja postać zostanie poświęcona i wypadniesz z meczu.

013_dead_by_daylight_hak_jak_zejsc_i_zdjac_gracza

Z haka uciec możesz na dwa sposoby. Pierwszym jest wykorzystanie szansy na ucieczkę (3). Po przytrzymaniu wskazanego klawisza postać spróbuje samodzielnie się oswobodzić. Jeśli się to nie uda, otrzyma ona sporo obrażeń i znacząco uszczupli pasek zdrowia. Szansa na samodzielną ucieczkę wynosi zaledwie 4% - warto korzystać z tego w ostateczności.

Uratować może cię także inny gracz - wystarczy że się do ciebie zbliży i po krótkiej animacji sprowadzi na ziemię. Ty także możesz - i powinieneś - ratować innych. Gdy twój sojusznik zostanie nadziany na tę śmiertelną pułapkę, jego sylwetka będzie przez chwilę widoczna (4). Warto wtedy udać się do tego miejsca i ostrożnie spróbować oswobodzić sojusznika (5).

014_dead_by_daylight_hak_jak_zejsc_i_zdjac_gracza

Warto tutaj pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, po ściągnięciu z haka zawsze postaraj się wyleczyć swoją postać. Jeśli masz apteczkę zrób to sam, w innym wypadku poczekaj na pomoc sojusznika. Po drugie, po trzykrotnym zawiśnięciu na haku twoja postać automatycznie zostanie poświęcona.

Staraj się więc w miarę możliwości unikać kontaktu z zabójcą i pomagać sojusznikom w przypadku, gdy to oni zawisną nad ziemią. Jeśli z kolei dysponować będziesz skrzynką z narzędziami, możesz sabotować hak zabójcy - nie będzie on w stanie na nim powiesić ofiary, co w niektórych sytuacjach może pomóc twojemu sojusznikowi się oswobodzić.

Następnie: Dead by Daylight - skrzynka z narzędziami: jak korzystać, naprawa, sabotaż

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - umiejętności: jak odblokować i używać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami