Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

  • Wzrosła liczba graczy Battlefield 4 i innych części cyklu
  • Powodem jest najpewniej zapowiedź Battlefield 2042

Niedawna zapowiedź Battlefield 2042 przełożyła się na wzrost popularności starszej odsłony cyklu - Battlefield 4. EA musiało nawet zwiększyć pojemność serwerów.

Jak pisze na oficjalnym forum firmy przedstawiciel koncernu o pseudonimie Straatford, po ujawnieniu tegorocznej części serii zauważono, że wielu użytkowników wróciło do gry z 2013 roku. W efekcie pojawiły się problemy z logowaniem w zachodniej części USA.

„Dobra wiadomość jest taka, że zwiększyliśmy pojemność serwerów dla tego regionu, możecie więc spodziewać się krótszego czasu oczekiwania na rozgrywkę i większej ilości zabawy” - tłumaczy pracownik EA.

battlefield_2042_przyszlosc
Battlefield 2042 najpewniej przyczynił się do wzrostu popularności starszych części

Z danych serwisu SteamDB wynika, że liczba graczy wspomnianej produkcji na platformie Valve zaczęła rosnąć około 9 czerwca, czyli w dniu prezentacji Battlefield 2042. W pewnym momencie w strzelankę grało jednocześnie 11801 osób.

Jedną z przyczyn zwiększonej popularności może być też fakt, że tytuł rozdawano za darmo dla abonentów Amazon Prime. Podobny wzrost użytkowników zanotowały jednak także nowsze odsłony serii od szwedzkiego studia DICE, czyli Battlefield 1 i Battlefield 5.

Tegoroczna odsłona cyklu ukaże się 22 października. Akcję gry osadzono w niedalekiej przyszłości, a w produkcji zabraknie kampanii fabularnej - twórcy stawiają bowiem wyłącznie na rozgrywkę wieloosobową.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami