Ulepszona wersja A Plague Tale: Innocence zmierza na PS5 i Xbox Series X/S

W planach też edycja Switch.

  • W lipcu ukaże się wersja A Plague Tale: Innocence zoptymalizowana pod PS5 i Xbox Series X/S
  • Pojawi się opcja zabawy w 4K i 60 FPS
  • Tytuł trafi też - poprzez chmurę - na Switcha

Focus Home Interactive i studio Asobo poinformowały, że wydane w 2019 roku A Plague Tale: Innocence w ulepszonej wersji trafi na PS5 i Xbox Series X/S. Na nowych konsolach gra zadebiutuje 6 lipca.

Udoskonalona edycja produkcji pozwoli na rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę i 4K, choć w przypadku platform Microsoftu wymienioną rozdzielczość osiągnie tylko model Xbox Series X. Ponadto na urządzeniu Sony tytuł zaoferuje dźwięk 3D.

Zapewniono jednocześnie, że posiadacze wersji PS4 i Xbox One otrzymają darmowy upgrade do ulepszonych wydań na nowe konsole.

Ujawniono również, że 6 lipca produkcja ukaże się także na Switchu. Właściciele urządzeń Nintendo zagrają jednak tylko przez chmurę - to oznacza, że gra będzie uruchamiana na zewnętrznych serwerach, a następnie streamowana na konsolę poprzez internet.

A Plague Tale: Innocence osadzone jest w średniowieczu w trakcie plagi, którą roznoszą krwiożercze hordy szczurów. Młoda dziewczyna Amicia musi uciekać z dworu z młodszym bratem Hugo, aby uniknąć nie tylko zarazy, ale też polujących na dziedzica wrogich rycerzy.

Przypomnijmy, że na zakończonym niedawno E3 zapowiedziano kontynuację tytułu, czyli A Plague Tale: Requiem. Sequel opowie o dalszych losach wspomnianego rodzeństwa, debiutując na rynku w 2022 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami