Pełna wersja Baldur's Gate 3 nie ukaże się w 2021 roku

Niestety, trzeba poczekać dłużej.

Baldur's Gate 3 nie opuści działu Wczesnego Dostępu na Steamie w bieżącym roku - potwierdził producent gry w rozmowie z dziennikarzem serwisu Gamespot.

- Robimy co możemy, żeby gra ukazała się w pełnej wersji w przyszłym roku - zaznaczył Sven Vincke. - Na pewno nie zadebiutuje w tym roku.

Deweloperzy z Larian Studios skupiają się obecnie na poprawianiu wszelkich niedoróbek wczesnej wersji, a jednocześnie kończą pozostałą zawartość, której nie ma jeszcze we wczesnej wersji. Kolejny patch skupi się na optymalizacji i poprawkach, ale nie doda nowej klasy.

Twórcy wiernie trzymają się systemu Dungeons & Dragons. Vincke zauważył, że niektórzy narzekają na klasy walczące wręcz - choćby na wojownika.

- Wojownik jest trochę jak klasa wprowadzająca, samouczkowa - podkreślił projektant. - Najlepiej ją wybrać, by nauczyć się grać, ale nie oferuje ogromnej liczby możliwości.

Wczesna wersja Baldur's Gate 3 oferuje kilkadziesiąt godzin rozgrywki, a od premiery minęło już kilka miesięcy. Przez ten czas twórcy dodali do wersji Early Access między innymi nową klasę do wyboru i przeprojektowali interfejs.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami