Outriders w Xbox Game Pass na premierę było dobrym pomysłem - twierdzi Square Enix

"Gra zanotowała dobry start".

  • Square Enix jest zadowolone z wyników Outriders
  • Firma przekonuje, że pomogło udostępnienie gry w Xbox Game Pass

Kierownictwo Square Enix przekonuje, że decyzja o udostępnieniu Outriders w Xbox Game Pass od dnia premiery okazała się dobrym pomysłem.

Temat strzelanki polskiego studia People Can Fly poruszono w trakcie konferencji z inwestorami, towarzyszącej publikacji najnowszych wyników finansowych. Wydarzenie miało miejsce w maju, ale dopiero teraz firma opublikowała angielski zapis wypowiedzi.

- Mimo drobnych problemów i bugów w okresie debiutu, gra zanotowała dobry start, jak na zupełnie nową markę. Ponadto jesteśmy mile zaskoczeni cyfrową sprzedażą, której współczynnik jest bardzo wysoki - mówi prezes Square Enix, Yosuke Matsuda.

- Wierzymy, że decyzja o włączeniu Outriders do rozwijanego przez Microsoft abonamentu Xbox Game Pass w dniu premiery tytułu także zadziałała na naszą korzyść, pomagając w zbudowaniu bazy użytkowników - dodaje. Gra obecnie dostępna jest jednak tylko w konsolowej wersji usługi.

Przypomnieć trzeba, że według danych ujawnionych w ubiegłym miesiącu, do 1 maja w produkcję od polskiego zespołu zagrało łącznie 3,5 miliona osób. Spółka twierdziła nawet, że pozycja może przekształcić się w kolejną dużą dla firmy markę.

Na spotkaniu z inwestorami menedżer przyznał, że Square Enix „niekoniecznie” zajmie się wydawaniem kolejnych strzelanek w stylu Outriders. Zachęcał do obserwowania kolejnych zapowiedzi spółki, przy czym wypowiedź padła jeszcze przed prezentacją Guardians of the Galaxy i innych projektów ujawnionych na tegorocznym E3.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami