George R. R. Martin o Elden Ring: "Prace postępują powoli"

Specjalista od powolnej pracy.

George R. R. Martin - autor „Gry o Tron” - odbierał niedawno honorowy doktorat od uniwersytetu Medill. Wydarzenie było okazją, by zapytać pisarza o jego wkład w Elden Ring, oczekiwany tytuł FromSoftware.

Szansę wykorzystała lokalna stacja telewizyjna WWTW. O zaangażowaniu pisarza wiemy już od dawna, lecz okazuje się, że ten wykonał swoją pracę już kilka lat temu.

- Opracowałem dla nich dość szczegółowe tło, na którym oparli dalszy rozwój. Ostatnio widziałem ich kilka lat temu, ale co jakiś czas pojawiają się i pokazują mi potwory, które zaprojektowali - mówił autor.

- Prace nad grą postępują powoli - dodał R. R. Martin, który jest z całą pewnością specjalistą od tego rodzaju pracy. Jego fani od 2011 roku czekają na kolejną część „Pieśni lodu i ognia”.

R. R. Martin wyjaśnił w rozmowie, że na potrzeby Elden Ring zajął się nie tylko projektowaniem świata, ale także opisem słynnych postaci. Jak zapewniał, jest „podekscytowany”, by zobaczyć grę w ostatecznym kształcie.

Na to pisarz - oraz wszyscy inni gracze - będą musieli poczekać do 21 stycznia przyszłego roku, gry tytuł ukaże się na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Reżyser Hidetaka Miyazaki wspominał w przeszłości, że jako fan twórczości Martina, dał pisarzowi wolną rękę w budowaniu świata. W projekcie na wczesnym etapie pomagali podobno także twórcy serialu „Gra o Tron” ze stacji HBO.

Japoński deweloper obowiązki pisarza przy Elden Ring porównał natomiast do „tworzenia podręcznika Mistrza Gry w papierowej grze RPG”.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami