W Battlefield 2042 każdy będzie mógł rozdawać apteczki i amunicję

Wyposażenie nie jest powiązane z klasą postaci.

  • Battlefield 2042 pozwoli używać ekwipunku niezależnie od klasy postaci
  • To oznacza, że każdy może rozdawać apteczki i skrzynki z amunicją

Twórcy Battlefield 2042 ujawnili, że w przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon cyklu, każdy gracz otrzyma możliwość rozdawania apteczek i amunicji.

Deweloperzy ze studia DICE wyjaśniają, że w powstającej produkcji ekwipunek nie będzie powiązany z konkretną klasą postaci. To oznacza, że wszyscy użytkownicy, niezależnie od typu żołnierza, skorzystają z dowolnego sprzętu.

Zmiana obejmie też apteczki i amunicję - każdy uczestnik zabawy stanie przed możliwością posiadania i rozdawania towarzyszom środków leczących i naboi. Natomiast na wyposażenie złożą się też główna i dodatkowa broń oraz przedmioty rzucane pokroju granatów.

battlefield_2042_specjalisci
Battlefield 2042 zaoferuje różnych Specjalistów

Twórcy przekonują, że modyfikacje wprowadzone do systemu ekwipunku przełożą się na największą w historii serii swobodę w kwestii używanego uzbrojenia i gadżetów. Oczywiście pojawi się opcja zapisania różnych zestawów sprzętu.

W nowej produkcji standardowe postacie zastąpiono Specjalistami - bohaterami o określonej tożsamości, wyglądzie i tle fabularnym. Każdy wyróżni się specjalnościami i cechami, odnoszącymi się do danej klasy żołnierza.

Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami