Sherlock Holmes w otwartym świecie - siedem minut rozgrywki z nowej przygodówki

Spojrzenie na Chapter One.

Twórcy przygodówki Sherlock Holmes Chapter One ze studia Frogwares opublikowali rozszerzony gameplay z produkcji, stawiającej na założenia nieco inne niż poprzednie odsłony. Oglądamy nie tylko postać młodego detektywa, ale także akcję w otwartym świecie.

Akcja toczy się na wyspie Cordona, gdzieś na Morzu Śródziemnym i pod brytyjskim protektoratem. Jak widać już na samym początku materiału wideo, zajmiemy się nie tylko rozwiązywaniem zagadek, ale i strzelaniem.

Wszystko to zapewne próby dotarcia do szerszego grona odbiorców, których poprzednie przygodówki Frogwares z Holmesem specjalnie nie ekscytowały. Zbrodniarzy do złapania oczywiście nie zabraknie, a ostatecznym celem jest zbadanie tajemnicy śmierci matki bohatera.

Wzorem miasta Sandomierz, mała wyspa Cordona pełna jest morderstw i spisków, a nowa odsłona serii pozwoli graczom z większą swobodą zadecydować, jakich zadań i w jakiej kolejności się podjąć. Twórcy szykują pięć różnorodnych dzielnic do eksploracji.

W planach są nawet zadania poboczne. Te pomogą w zdobyciu zaufania u tubylców, choć możemy także posiłkować się przebraniami - w mundurze marynarza będziemy mniej wyróżniać się na przykład w okolicznym pubie.

Sherlock Holmes Chapter One ukaże się jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Poprzednia część serii - Sherlock Holmes: The Devil's Daughter - debiutowała w 2016 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami