Windows 11 - wyciekły screeny z nowego systemu Microsoftu

Szereg zmian.

  • Opublikowano pierwsze nieoficjalne obrazki z Windows 11
  • Zmian doczeka się menu Start i pasek zadań
  • Zaokrąglono okna eksploratora i innych aplikacji

W ciągu najbliższych tygodni Microsoft zaprezentuje Windowsa 11, czyli kolejną wersję swojego systemu operacyjnego. W internecie pojawiły się już jednak pierwsze materiały z nowej odsłony oprogramowania.

Do screenów dotarł serwis The Verge. Z obrazków wynika, że zmiany dotknęły menu Start, które przyjęło formę okienka z przypiętymi aplikacjami, ostatnio używanymi plikami i funkcją szybkiego wyłączenia komputera. Ponadto ikony na pasku zadań przesunięto w środkową część, choć nie zabraknie opcji umieszczenia ich klasycznie, czyli po lewej stronie.

windows_11_01
Wyszukiwarka systemowa (źródło: The Verge)
windows_11_02
Eksplorator plików (źródło: The Verge)

Inne modyfikacje to zaokrąglone boki niemal wszystkich elementów interfejsu użytkownika. W wersji systemu, z której pochodzą obrazki, nowości nie zaimplementowano jeszcze do większości wbudowanych aplikacji, ale - jak przekonuje dziennikarz wspomnianego portalu - całość wydaje się niemal ukończona.

windows_11_03
Pojawi się tryb ciemny i opcja wyświetlania ikon na pasku w klasyczny sposób (źródło: The Verge)
windows_11_04
W planach widżety (źródło: The Verge)

W planach też funkcja szybkiej zmiany rozmiaru i określenia pozycji danego okna lub aplikacji. Ulepszono również opcje związane z grami - z Windowsem 11 zintegrowano nową aplikację Xbox, dzięki czemu szybko uzyskamy dostęp do tytułów oferowanych w Game Passie i funkcji społecznościowych.

windows_11_05
Pojawi się nowa aplikacja Xbox (źródło: The Verge)
windows_11_07
Przewidziano łatwiejszy dostęp do gier (źródło: The Verge)

W aktualnej wersji nie udoskonalono jeszcze nakładki Game Bar i trybu dedykowanego wirtualnej rozrywki, a także programu oficjalnego sklepu Microsoftu. Przypomnijmy, że koncern pozwoli deweloperom oferować dowolne aplikacje, w tym przeglądarki Chrome i Firefox.

windows11snap

Prezentację Windows 11 zaplanowano na 24 czerwca. Jak pisze The Verge, oprogramowanie bazuje na Windows 10X - anulowanym systemie operacyjnym, który powstawał pierwotnie z myślą o działaniu na dwóch ekranach.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami