Sony odradza grę w Cyberpunk 2077 na PS4 - mimo powrotu do PS Store

Najlepiej uruchomić produkcję na PS4 Pro lub PS5.

Cyberpunk 2077 będzie ponownie dostępny w cyfrowym sklepie PS Store już 21 czerwca, jednak Sony ostrzega przed stanem technicznym gry i nie zaleca uruchamiania produkcji na bazowym modelu PlayStation 4.

„SIE [Sony Interactive Entertainment - red.] może potwierdzić, że Cyberpunk 2077 ponownie trafi do PlayStation Store 21 czerwca 2021 roku” - napisała korporacja w oświadczeniu dla Eurogamer.net. „Użytkownicy wciąż będą doświadczać problemów z wydajnością w przypadku edycji PS4, w trakcie gdy CD Projekt Red będzie kontynuował poprawianie stabilności na wszystkich platformach.”

„Dla najlepszego doświadczenia, SIE rekomenduje uruchomienie tytułu na PS4 Pro lub PS5” - precyzuje Sony.

O tym, jak Cyberpunk 2077 działa na siedmioletniej konsoli japońskiego producenta po powrocie do PS Store, dowiemy się już w najbliższy poniedziałek. Być może gracze otrzymają nową aktualizację, zwiększającą stabilność.

Na premierę, posiadacze bazowych PS4 i Xbox One musieli stawić czoła między innymi krytycznym błędom wymagającym restartu, nieoczekiwanymi zatrzymaniami gry, zamglonej grafice, a także niepoprawnie załadowanym lub nagle pojawiającym się obiektom czy postaciom. To wszystko przy płynności z trudem utrzymującej 30 klatek na sekundę, a w czasie walki schodzącej nawet do okolic 20 FPS-ów.

Sytuację na PlayStation poprawił patch 1.2, jednak pozytywne zmiany dostrzegli głównie posiadacze PS4 Pro.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami