Replaced cichym hitem E3

Alternatywne lata 80. w USA.

  • Replaced zbiera bardzo dobre oceny po pokazie na E3
  • Tytuł białoruskiego Sad Cat Studios ukaże się w 2022 roku
  • Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości lat 80.

Zaprezentowana na konferencji Microsoftu platformówka Replaced wyrasta na cichy hit targów E3. Gracze i dziennikarze podkreślają wyjątkową płynność animacji, imponującą oprawę graficzną i ciekawą stylistykę.

Za prace odpowiada Sad Cat Studios z Białorusi, dla którego będzie to debiutancki tytuł. Premiera w przyszłym roku, na PC (przez Steam i Epic Games Store), Xbox One oraz Xbox Series X/S (także w Game Pass).

„Kurczę, Replaced jest chyba moją grą targów” - komentuje Katharine Castle z serwisu Rock, Paper, Shotgun. „Jeden z najlepszych trailerów na imprezie” - zgadza się niejaki „EdenFox” na forum ResetEra, gdzie podobnych głosów nie brakuje.

Replaced to retro-futurystyczna platformówka 2.5D w klimatach science-fiction. Gracz wcieli się w R.E.A.C.H., czyli sztuczną inteligencję uwięzioną - wbrew swojej woli - w ludzkim ciele.

1
Replaced imponuje oprawą

Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości lat 80. XX wieku w Ameryce, w mieście Phoenix-City i poza nim. „Zepsute do szpiku kości społeczeństwo wprost roi się od przestępców, a sprawy przybierają gorszy obrót po katastrofalnym wydarzeniu nuklearnym” - czytamy w opisie.

Tytuł - jak zapewniają twórcy - skupi się na rozgrywce dla jednego gracza, łącząc kinowe sekwencje platformowe z pixel-artową grafiką i dynamiczną walką.

Replaced w przeróżnych podsumowaniach wymieniane jest jako jedna z największych niespodzianek targów E3, obok Plague Tale: Requiem, Slime Rancher 2 czy Somerville.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami