Jacuzzi śmierci w Fallout 76 - gracz zwabia ofiary do radioaktywnej pułapki

Nikt nie spodziewa się ataku.

Specjalizujący się w budowaniu wymyślnych pułapek fan Fallout 76 skonstruował dom z radioaktywnym jacuzzi. Odwiedzający konstrukcję gracze nie spodziewają się, że drewniana balia może być niebezpieczna, ale gdy zanurzą się w wodzie, jest już za późno na ucieczkę, bo promieniowanie wywołuje natychmiastową śmierć.

Aby zwabić wędrowców, Vault101manguy zaprojektował dom, który mocno wyróżnia się na tle zniszczonych i ponurych budynków postapokaliptycznego krajobrazu. Jest dobrze oświetlony, udekorowany i zaskakująco kolorowy.

Na tyłach budynku znajduje się łaźnia ze wspomnianym jacuzzi. Po wejściu do wody, gracz staje na płycie naciskowej, aktywującej generator podłączony do ukrytych przed odwiedzającymi 16 emiterów promieniowania radioaktywnego. Śmierć następuje natychmiast - zaraz po zakończeniu animacji siadania w wannie.

W rozmowie z Kotaku, autor pułapki twierdzi, że złapał już w sidła „kilka tuzinów” osób. Mowa jednak tylko o graczach, których widział na własne oczy. Łaźnia jest „czynna” nawet gdy Vault101manguy jest wylogowany. Reakcje są jednak pozytywne.

„Czasami dostaję [od ofiar pułapki - red.] wiadomości o tym (głównie miłe lub wyrażające zaskoczenie) lub znajduję prezentową paczkę z przedmiotami w wannie, gdy wracam” - opowiada twórca.

Warto jeszcze na koniec zwrócić uwagę na interesujący detal - obok jacuzzi widnieje tabliczka ostrzegająca przed promieniowaniem. Nawet jeśli gracze ją dostrzegają, trudno oczekiwać, by spodziewali się śmierci w bali.

O szalonych pomysłach Vault101manguy w Fallout 76 pisaliśmy już kilkukrotnie. To twórca matematycznej pułapki, labiryntu śmierci czy klubu disco z tańczącymi truchłami krów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami