Ratchet & Clank: Rift Apart - najlepsze bronie: co kupować i ulepszać

Przewodnik po wyposażeniu.

Ratchet & Clank: Rift Apart oferuje całe mnóstwo broni. Zapewne nie na wszystko starczy ci śrubek, więc prędzej czy później staniesz przed koniecznością wyboru. Na tej stronie powiemy ci, które bronie są najlepsze, a tym samym, które warto kupować i ulepszać.

Teoretycznie każda broń w grze jest skuteczna - szczególnie po maksymalnym rozwinięciu - ale prawda jest taka, że niektóre są szczególnie przydatne na polu walki. Poniżej nasz ranking i krótkie wyjaśnienie przy każdym z modeli.

Druzgobomba

Naszym zdaniem jest to najlepsza broń w całej grze. W porównaniu z modelami, które odblokowujesz pod koniec przygody, ma nieco mniejszą moc, ale nadrabia ogromnym polem rażenia. Zdecydowanie zalecamy ulepszyć ją do granic możliwości.

ratchet_clank_rift_apart_najlepsze_bronie_1

Trudno znaleźć broń, która jest skuteczniejsza i bardziej uniwersalna niż Druzgobomba. Te poręczne granaty natychmiast radzą sobie z dużymi grupami wrogów, a po zwiększeniu prędkości lotu są niezrównane również w walkach z bossami. Teoretycznie ich najsłabszą stroną jest zasięg, ale w Ratchet & Clank: Rift Apart skrócenie dystansu do wroga jest tak łatwe, że nie jest to znacząca niedogodność.

Egzekutor

Egzekutor to właściwie jedyna strzelba w grze, co samo w sobie powinno zachęcić do jej zakupu. Początkowo jej zasięg i dość nietypowy rozstrzał pocisków mogą wydawać się dziwne, ale po ulepszeniu docenisz, że wydałeś na tę broń Rarytanium.

ratchet_clank_rift_apart_najlepsze_bronie_2
Na obrazku Kat - to Egzekutor po osiągnięciu 5. poziomu

Po mocnym naciśnięciu przycisku R2 na padzie, broń wystrzeliwuje aż z czterech luf na raz, rozpryskując pociski po całym ekranie. Jeśli w czasie wystrzału przesuniesz kamerę mocno w lewo lub prawo, jesteś w stanie trafić ogromny kąt wrogów przed postacią. W tym aspekcie żadna broń nie dorównuje Egzekutorowi.

Zderzacz Negatronów

Jedną z najlepszych broni na bossów, a także latających czy znajdujących się w oddali przeciwników, jest Zderzacz Negatronów. Ładuje się dość wolno, ale jest w stanie przebijać się przez wrogów i trafiać kolejnych na linii strzału.

ratchet_clank_rift_apart_najlepsze_bronie_3

Kupując odpowiednie ulepszenia, jesteś też w stanie sprawić, że wiązka Zderzacza blokuje pociski przeciwników, działając jak tarcza. To kluczowe ulepszenie, które pozwala kontynuować ostrzał bez korzystania z uniku.

Piłomiot (wcześniej Wielostrzał)

Piłomiot to świetna broń podstawowa, która jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się w większości warunków. Jej ogromną zaletą jest to, że wystrzelone piły odbijają się od wrogów i otoczenia, zadając dodatkowe obrażenia i tym samym kontrolując spore grupy wrogów.

ratchet_clank_rift_apart_najlepsze_bronie_4

Piłomiota zyskujesz jednak w późniejszym etapie gry, więc do tego czasu jego rolę może przejąć Wielostrzał, a więc pierwsza broń, jaką zyskujesz. Wielostrzał również nadaje się do kontroli tłumu ze względu na szerokie pole rażenia w trybie potrójnego ostrzału. Warto mocno ulepszyć oba te modele.

Pan Wojny

Niezrównana moc i całkiem szerokie pole rażenia sprawiają, że warto wydać śrubki na Pana Wojny. Ta broń sprawdza się szczególnie w starciu z mocniejszymi przeciwnikami, którzy poruszają się nieco wolniej.

ratchet_clank_rift_apart_najlepsze_bronie_5

Niestety nie możesz przenosić zbyt wielu pocisków Pana Wojny, a dodatkowo zdobywasz ten model pod koniec gry, ale jeżeli tylko masz na niego środki, nie pożałujesz.

Więcej porad:

Spis treści: Ratchet & Clank: Rift Apart - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami