Everwind od Rare powstaje od nowa, premiera najwcześniej za trzy lata

Zmiana planów.

  • Prace nad Everwild zostały podobno zresetowane
  • Premiera planowana jest dopiero na 2024 rok
  • Tytuł zapowiedziano dwa lata temu

Baśniowe Everwild od studia Rare - twórców Sea of Thieves - zapowiedziano już w 2019 roku. Jak się teraz okazuje - nieco przedwcześnie. Projekt ma bowiem nowego reżysera i został „zresetowany”.

Wieści przekazał serwis VGC, powołując się na własne źródła, tłumaczące nieobecność produkcji na targach E3. Gry nie pokazano, bo nie ma co pokazać - zapewniają anonimowi rozmówcy.

Dotychczasowy dyrektor kreatywny odszedł z Rare w październiku ubiegłego roku, po czym gra przeszła „znaczące zmiany w kadrze zarządzającej”, które doprowadziły do „całkowitej zmiany projektu i kierunku” - czytamy w artykule. Premiera planowana jest rzekomo dopiero na 2024 rok.

Everwild było tajemnicą nawet po zapowiedzi na imprezie X019 w listopadzie 2019 roku. Pokazano baśniową krainę i świat, w którym dominują „natura i magia”. Mówiono też o „nowych sposobach rozgrywki”.

Dla brytyjskiego, bardzo doświadczonego Rare będzie to zapewne kolejny cios. Twórcy Battletoads, Killer Instinct czy GoldenEye 007 po przejęciu przez Microsoft na długi czas ostawieni byli na „drugi tor”, zajmując się głównie projektami na Kinect.

Dopiero w 2018 roku firmie udało się wrócić do świadomości graczy na całym świecie, za pośrednictwem udanego i wciąż wspieranego Sea of Thieves.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami