"Elex 2 jest jak Gothic 2" - zapowiedź gry i pierwszy trailer

Ambitny sequel.

  • Elex 2 zmierza na PC i konsole
  • To bezpośredni sequel z kampanią na 60 godzin
  • Jedną z nowości jest jet-pack

Niemiecki magazyn Gamestar opublikował artykuł z zapowiedzią gry Elex 2 od studia Piranha Bytes. Zaprezentowano też zwiastun CGI.

Data premiery nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że tytuł trafi na PS4, PS5, Xbox One, Series X/S oraz PC.

Jak twierdzą dziennikarze Gamestara, „Elex 2 jest jak Gothic 2”, a nie jak Risen 2. Ma to oznaczać, że rozwija najlepsze cechy oryginału, zamiast zmieniać formułę.

Gra ma oferować porównywalny pod względem wielkości świat i system walki, a także podobny styl narracji - przy czym wszystko ma być po prostu lepiej wykonane. Pojawią się też nowości, jak choćby plecak odrzutowy, pomocny w eksploracji.

elex_2_6143235
Więcej swobody eksploracji dzięki możliwości latania

Akcja osadzona jest parę lat po wydarzeniach z pierwszej części. Ponownie wcielimy się w Jaxa, choć nie będzie opcji importu save'a z oryginału. Postać rozwijamy więc od zera.

Zdaniem deweloperów, Elex 2 zaoferuje najwięcej dialogów i najdłuższą historię w porównaniu do innych gier niemieckiego studia. Średni czas ukończenia przygody ma wynosić około 60 godzin.

Powrócą frakcje, także nowe. Jax ponownie będzie też mógł najmować towarzyszy. Pojawią się też dzieci, noce mają być ciemniejsze, a jet-pack pozwoli na walkę w powietrzu - choćby z latającymi gargulcami.

System moralności ma zostać zmieniony, nieco na wzór cyklu Mass Effect. Pojawią się dwie ścieżki - Kreacji i Destrukcji. Przykładowo, zabicie niewinnego zwierzaka zwiększy poziom Destrukcji bohatera.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami