Cyberpunk 2077 wraca do sprzedaży w PlayStation Store

W przyszłym tygodniu.

CD Projekt poinformował, że w przyszłym tygodniu - od poniedziałku, 21 czerwca - Sony ponownie zacznie sprzedawać cyfrową wersję Cyberpunk 2077 w sklepie PlayStation Store.

Wieści przekazano w komunikacie giełdowym. O nadziejach na taki rozwój wypadków informowaliśmy już dzisiaj rano, gdy japońska korporacja zaktualizowała kartę produktu dla polskiej produkcji, uzupełniając ją o możliwość dodania gry do listy życzeń.

Polskie studio nie podaje szczegółów, lecz decyzja Sony może sugerować, że doczekamy się kolejnej aktualizacji, poprawiającej stabilność i płynność działania na PlayStation 4. To właśnie problemy na konsoli poprzedniej generacji były przyczyną wstrzymania sprzedaży.

Do wycofania gry z PlayStation Store doszło już w grudniu ubiegłego roku, zaledwie tydzień po premierze. Gracze borykali się nie tylko z niską płynnością, ale także powolnym wczytywaniem tekstur i innymi błędami.

Wersja PlayStation 4 nie zmieniła się w znaczącym stopniu dzięki wydanym po premierze aktualizacjom, co może właśnie sugerować, że w planach jest kolejna łatka. Na konkrety w tej kwestii trzeba jednak poczekać.

Przedstawiciele CD Projektu w przeszłości powtarzali kilkukrotnie, że decyzja o ewentualnym przywróceniu gry do dystrybucji leży wyłącznie w gestii Sony. Japońska korporacja wyjaśniała tymczasem, że tytuł wycofano „w interesie społeczności PlayStation”.

Studio z Warszawy nie kryło również, że brak cyfrowej wersji na PS4 ma negatywny wpływ na sprzedaż Cyberpunk 2077 - także na innych platformach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami