BioWare ma nowego szefa. Obiecuje odbudować reputację studia

Gary McKay pokieruje uznanym zespołem.

EA oficjalnie wyznaczyło nowego szefa BioWare. Menedżerem generalnym został Gary McKay, który pełnił obowiązki kierownika studia po tym, jak ze stanowiska zrezygnował Casey Hudson.

Mężczyzna dołączył do zespołu w styczniu 2020 roku na jednej z posad wysokiego szczebla. Z samym Electronic Arts związany jest jednak od ponad 20 lat - pracę w koncernie rozpoczął bowiem w 1998 roku.

- To studio jest wyjątkowe, ponieważ ma niesamowitą historię tworzenia gier i światów, które są uwielbiane przez wielu fanów. Dla mnie sukcesem będzie odbudowanie tej reputacji i dostarczanie jakościowych tytułów - przekonuje McKay.

nowy_szef_bioware
Gary McKay, nowy menedżer generalny BioWare

- Skupiamy się na wydawaniu produkcji, na których BioWare zbudowało swoją reputację, czyli wysokiej jakości gier RPG na konsole i PC z elementami sieciowymi oraz bogatymi historiami, niezapomnianymi postaciami i rozległymi światami - dodaje.

Nowy szef studia podkreślił, że deweloperzy nadal pracują nad kolejnymi odsłonami Mass Effect i Dragon Age. Ekipa nie rezygnuje także z dalszego rozwoju nastawionego na wieloosobową rozgrywkę Star Wars: The Old Republic, które w tym roku obchodzi 10. urodziny.

Poprzedni menedżer generalny BioWare - wspomniany Casey Hudson, który był też reżyserem trylogii o przygodach komandora Sheparda - odszedł z zespołu w grudniu ubiegłego roku. Wówczas z pracy zrezygnował również Mark Darrah, producent serii Dragon Age.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami