Somerville to nowy projekt twórcy Limbo i Inside

Inwazja obcych.

Somerville w ostatnich latach otrzymało już kilka trailerów, ale konferencja Microsoftu na targach E3 zaoferowała nieco bardziej konkretne spojrzenie na tytuł.

Za prace odpowiada studio Jumpship, założone przez animatora, Chrisa Olsena. Co jednak ważniejsze, producentem wykonawczym jest Dino Patti, w przeszłości współzałożyciel Playdead, które przygotowało Limbo oraz Inside.

Oba te tytuły stawiały na mroczny klimat, zagadki logiczne i rzut kamery z bocznej perspektywy. Wszystkie te elementy widoczne są właśnie także w Somerville.

Produkcja opowiada o problemach rodziny, która musi radzić sobie w futurystycznym świecie, po ogromnej katastrofie. Wygląda na to, że mowa o inwazji obcych, lecz szczegóły nie są do końca jasne.

Twórcy zapowiadają „ręcznie przygotowaną narrację w żywych, wiejskich krajobrazach. Znajdź drogę przez niebezpieczne tereny, starając się rozwikłać tajemnicę przybywających na Ziemię gości” - czytamy w opisie.

Choć o Somerville wspomina się już od 2017 roku, to data premiery nadal planowana jest dopiero na 2022 rok. Platformy docelowe to PC, Xbox One, Xbox Series X/S.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami