SacriFire to polskie spojrzenie na japońskie RPG

Trwa zbiórka na Kickstarterze.

SacriFire to „współczesna gra jRPG z unikatowym system walki, bogatą historią i fantastyczną oprawą” od polskiego studia Pixelated Milk z Warszawy. Trwa zbiórka pieniędzy na Kickstarterze.

Wspomniana firma to twórcy udanego Regalia: Of Men And Monarchs oraz Warsaw, w stylu Darkest Dungeon. Tym razem deweloperzy zapewniają, że szykują jeszcze bardziej ambitne przedsięwzięcie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tytuł ukaże się w 2022 roku na PC (przez Steam, Epic Game Store i GOG), PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

System bitew łączy walkę w czasie rzeczywistym z turami. „Walcz u boku towarzyszy, korzystaj z szerokiego wyboru broni, celuj w konkretne części ciała wrogów i łącz ataki w serie” - czytamy w opisie.

1
Oprawa przypomina Octopath Traveler

Grafika łączy zarówno klasyczne piksele w stylu retro, jak i trójwymiarowe tła. Całość przypomina nieco oprawę Octopath Traveler od Square Enix.

Fabuła zakłada podróżowanie między rozległym, podziemnym miastem Antioch i idyllicznym rajem duchów - Erebus, w uniwersum łączącym elementy fantasy i science-fiction.

Za muzykę odpowiada między innymi Motoi Sakuraba, który w przeszłości komponował dla znanych japońskich serii, by wymienić choćby Star Ocean, Dark Souls, Kid Icarus, Tales, Smash Bros. i wiele innych.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami