Potwory w Dying Light 2 to nie zombie - podkreśla Techland

Nowy materiał z PC Gaming Show.

Twórcy Dying Light 2 kilkukrotnie apelowali już, by nie określać potworów z uniwersum Dying Light jako „zombie”. Techland był gościem pokazu PC Gaming Show na E3 2021 i w trakcie nowego materiału twórcy ponownie wytłumaczyli naturę nieumarłych przeciwników.

- Nie myślcie o nich jak o zombie - tłumaczy Piotr Szymanek, dyrektor narracji. - Są bardziej jak półżywi, cierpiący ludzie, którzy ze względu na swój ból i wściekłość atakują wszystko, co żywe.

Szymanek przedstawił też fabularne tło gry. Wirus z pierwszej części serii wydostał się poza granice miasta Haran i opanował cały świat - również metropolię, którą zwiedzimy w Dying Light 2.

Akcja rozgrywa się w 2036 roku. Główny bohater, Aiden, poszukuje swojej siostry o imieniu Mia. Rodzeństwo było ofiarami medycznych eksperymentów, ale w wieku pięciu lat zostali rozdzieleni, kiedy w placówce wybuchł pożar. Teraz protagonista szuka jedynej żywej osoby ze swojej rodziny.

Dying Light 2 zadebiutuje 7 grudnia. Zagramy na PC oraz dwóch generacjach Xbox i PlayStation.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami