Chernobylite opuści Early Access w lipcu

Polskie przygody w Czarnobylu.

Zgodnie z zapowiedziami, studio The Farm 51 z Gliwic potwierdziło, że pełna wersja strzelanki Chernobylite opuści program Early Access na Steamie już pod koniec przyszłego miesiąca, 28 lipca.

Premiera na pozostałych platformach - PlayStation 4 oraz Xbox One - nastąpi „nie później niż do końca trzeciego kwartału 2021 roku”, a więc do końca września - podano w komunikacie. W planach na dalszą przyszłość są jeszcze konwersje PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Akcja - jak sugeruje sam tytuł - rozgrywa się na terenie Czarnobyla, który odtworzono wiernie między innymi z pomocą fotogrametrii. Opowieść skupiona jest na postaci Igora, który próbuje rozwiązać zagadkę z przeszłości i zrozumieć swoją rolę w wydarzeniach, które miały miejsce przed wieloma laty.

Finałowa - niemalże - łatka, wprowadzająca większość elementów produkcji, ukazała się już wcześniej - w kwietniu. Obecnie w grze brakuje jednak zakończenia fabuły i to pojawi się w tytule wraz z pełną wersją.

Chernobylite zadebiutowało w Early Access w październiku 2019 roku, planując premierą na marzec, a następnie na drugi kwartał obecnego roku. Jak widać, lipcowa data oznacza kolejne przesunięcie założeń.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami