Starfield ukaże się w listopadzie 2022 roku, ale nie na PlayStation - wyciekł trailer

Aktualizacja: Microsoft potwierdza.

Aktualizacja: Microsoft opublikował oficjalny zwiastun Starfield. Jak dodano, w grze możliwe będzie stworzenie „dowolnej postaci” i eksploracja z „niezrównaną wolnością”, by znaleźć odpowiedzi na „największe tajemnice ludzkości”.

Oryginalna wiadomość: Gra Starfield od Bethesdy zadebiutuje 11 listopada 2022 roku - sugeruje trailer z targów E3. Materiał - zapewne przedwcześnie - opublikował serwis internetowy dziennika The Washington Post.

Zwiastun potwierdza także, że gra nie ukaże się w tym terminie na konsolach PlayStation. Karta podsumowująca wideo jako platformy sprzętowe wymienia wyłącznie PC oraz Xbox Series X/S.

Trailer nie ujawnia zbyt wielu detali na temat tego, czym jest samo Starfield. Wcielimy się w - jak się wydaje - astronautę eksplorującego kosmos z ramienia organizacji o nazwie Constellation.

Materiał pochodzi rzekomo z wersji alpha, choć nie prezentuje ujęć z rozgrywki. Widzimy samotnego mężczyznę na piaszczystej planecie, opustoszałą bazę oraz sporego robota.

- Dotarliśmy do początku ostatniej podróży ludzkości. Dlatego tu przybyliśmy: by odkryć, co się tam znajduje - zapewnia tajemniczo narratorka, mówiąc zapewne właśnie o eksploracji kosmosu.

Nie jest obecnie jasne, czy Starfield będzie produkcją single-player w stylu wcześniejszych dokonań Bethesdy, czy też projektem bardziej eksperymentalnym, w rodzaju No Man's Sky. Być może więcej detali poznamy dziś wieczorem, podczas konferencji Microsoftu na E3.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami